X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
وبلاگ خبررسانی
اطلاعیه‌ها، خبرها و دانستنی‌های مرتبط با افغانستانی‌ها
 
 
شیوه‌نامه ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی در مدارس البرز اعلام شد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: دانش‌آموزان اتباع خارجی می‌توانند براساس مفاد شیوه‌نامه سال تحصیلی گذشته برای سال تحصیلی 97 ــ 96 در مدارس این استان ثبت‌نام کنند.

 

شیوه‌نامه ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی دارای دو بند:

وی اظهار کرد: شیوه‌نامه ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی دارای دو بند الف ویژه دانش‌آموزان دارای مدارک اقامتی و هویتی و بند ب نیز برای دانش‌آموزان فاقد مدارک اقامتی و هویتی است. وی در گفتگو با ایرنا یاد آور شد: دانش‌آموزان بند الف با مدارکی که دارند 4 می‌توانند به مدارس نزدیک محل سکونت برای ثبت‌نام مراجعه می‌کنند ولی دانش‌آموزان بند ب باید برای ثبت‌نام سه مرحله کاری را انجام دهند.

اخذ معرفی‌نامه‌های پزشکی برای دانش‌آموزان فاقد کارت:

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز به اخذ معرفی‌نامه‌های پزشکی و تحصیلی برای دانش آموزان فاقد کارت اقامت در این استان پرداخت و تصریح کرد: این دسته از دانش‌آموزان باید به دفاتر کفالت برای دریافت فرم‌های مربوطه مراجعه ‌کنند و سپس در مراکز پزشکی و درمانگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت حضور پیدا کنند تا تحت ایمن‌سازی، غربالگری و واکسیناسیون قرار گیرند.

هزینه تحصیل دانش‌آموزان اتباع خارجی همانند اتباع ایران:

مقیمی در ادامه به هزینه ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی اشاره و اضافه کرد: دانش‌آموزان اتباع خارجی در سال 97 ــ 96 همانند دانش‌آموزان ایرانی در مدارس ثبت‌نام می‌شوند و هزینه‌ بیمه را پرداخت می‌کنند.

وی خاطرنشان شد: دانش‌آموزان دارای مدارک معتبر که شامل گذرنامه دارای پروانه اقامت، دفتر اقامت معتبر صادره از ناجا، دفترچه پناهندگی معتبر صادره از نیروی انتظامی ایران، کارت هویت ویژه اتباع خارجی، برگ تردد خروجی مدت‌دار، کارت آمایش و کارت ویژه حمایت تحصیلی برای اتباع خارجی می شود می توانند برای ثبت‌نام به مدارس دولتی یا غیردولتی مراجعه کنند و ادامه تحصیل دهند. وی ادامه داد: ثبت‌نام آن دسته از کودکان اتباع خارجی که دارای مدارک قانونی هستند، در دوره پیش‌دبستانی نیز برابر ضوابط آموزشی بلامانع است.

 

اطلاع‌رسانی در وبلاگ: 1396/3/25

منبع:خبرگزاری فارس (دسترسی در 1396/3/25)

شرایط اخذ و تائید مدارک قونسلی در سفارت افغانستان

شرایط اخذ و تائید مدارک قونسلی در سفارت افغانستان را می‌توانید در سایت سفارت بخوانید یا اینکه فایل مربوطه را از اینجا دانلود و سپس مطالعه کنید.

دانلود فایل: شرایط اخذ و تائید مدارک قونسلی در سفارت افغانستان

 

اطلاع‌رسانی در وبلاگ: 1396/3/8

منبع:کانال و سایت سفارت افغانستان (دسترسی در 1396/3/8)

ساعت کاری سفارت افغانستان در ماه رمضان (1396)

سفارت افغانستان در تهران ساعت کاری خود در ماه رمضان (1396) را اعلام می‌کند:

پذیرش مراجعین: از ساعت 8 تا 11

توزیع اسناد: تا ساعت 14

اطلاع‌رسانی در وبلاگ: 1396/3/8

منبع:کانال خبرگزاری افغانستان (دسترسی در 1396/3/8)

ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی در مدارس از تیرماه 1396

به گزارش سرویس فرهنگی اشتغال اتباع خارجی، سیدعلی حسینی، معاون مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش ایران، درباره زمان ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی در مدارس اظهار کرد: ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع طبق روال سال گذشته است. آیین‌نامه مربوط تنظیم شده و در تیرماه ابلاغ می‌شود.


 وی در گفتگو با ایسنا افزود: ثبت‌نام از اتباع معمولاً سه ماه قبل از شروع مدارس  و پس از امتحانات و در تیرماه آغاز می‌شود. البته آزمایشات و مراحلی برای پایه اولی‌ها انجام می‌شود که کمی زمان‌بر است اما برای مابقی که در یک مقطع مشغول تحصیل هستند و جابجایی میان پایه ندارند ثبت‌نام همانند دیگر دانش‌آموزان در همان مدرسه انجام می‌شود.

دانش‌آموزان فاقد مدارک هویتی چطور ثبت‌نام کنند؟

معاون مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش ایران در پاسخ به اینکه آیا آن دسته از دانش‌آموزان فاقد مدارک هویتی که سال گذشته گواهی از وزارت کشور دریافت کردند باید مجددا آن را تمدید کنند؟ گفت: این موارد بستگی به تصمیم وزارت کشور دارد و همه این موارد در آیین‌نامه  وزارت کشور قید خواهد شد.

گواهی موقت از طریق دفاتر کفالت تمدید شود؟

وی افزود: اما  احتمالا آن دسته که سال گذشته گواهی موقت داشتند باید مجدداً از طریق دفاتر کفالت آن را تمدید کنند اما اتباعی که چند سال است در مدارس ایران تحصیل می‌کنند نیازی به این کار ندارند.

حسینی درباره شهریه تحصیل اتباع خارجی نیز گفت: فعلا همانند سال گذشته بنا بر این است که طبق فرمایشات و موکدات رهبری ایران ثبت‌نام از اتباع رایگان باشد.

 

اطلاع‌رسانی در وبلاگ: 1396/3/7

منبع:اداره کل اشتغال اتباع خارجی (دسترسی در 1396/3/7)

 

جدیـدترین یادداشـت‌ها
لینک‌های مرتبط با افغانستانی‌ها