اطلاعیه‌ها، خبرها و دانستنی‌های مرتبط با افغانستانی‌ها
 
 
شیوه‌نامه ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی در مدارس البرز اعلام شد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: دانش‌آموزان اتباع خارجی می‌توانند براساس مفاد شیوه‌نامه سال تحصیلی گذشته برای سال تحصیلی 97 ــ 96 در مدارس این استان ثبت‌نام کنند.

 

شیوه‌نامه ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی دارای دو بند:

وی اظهار کرد: شیوه‌نامه ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی دارای دو بند الف ویژه دانش‌آموزان دارای مدارک اقامتی و هویتی و بند ب نیز برای دانش‌آموزان فاقد مدارک اقامتی و هویتی است. وی در گفتگو با ایرنا یاد آور شد: دانش‌آموزان بند الف با مدارکی که دارند 4 می‌توانند به مدارس نزدیک محل سکونت برای ثبت‌نام مراجعه می‌کنند ولی دانش‌آموزان بند ب باید برای ثبت‌نام سه مرحله کاری را انجام دهند.

اخذ معرفی‌نامه‌های پزشکی برای دانش‌آموزان فاقد کارت:

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز به اخذ معرفی‌نامه‌های پزشکی و تحصیلی برای دانش آموزان فاقد کارت اقامت در این استان پرداخت و تصریح کرد: این دسته از دانش‌آموزان باید به دفاتر کفالت برای دریافت فرم‌های مربوطه مراجعه ‌کنند و سپس در مراکز پزشکی و درمانگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت حضور پیدا کنند تا تحت ایمن‌سازی، غربالگری و واکسیناسیون قرار گیرند.

هزینه تحصیل دانش‌آموزان اتباع خارجی همانند اتباع ایران:

مقیمی در ادامه به هزینه ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی اشاره و اضافه کرد: دانش‌آموزان اتباع خارجی در سال 97 ــ 96 همانند دانش‌آموزان ایرانی در مدارس ثبت‌نام می‌شوند و هزینه‌ بیمه را پرداخت می‌کنند.

وی خاطرنشان شد: دانش‌آموزان دارای مدارک معتبر که شامل گذرنامه دارای پروانه اقامت، دفتر اقامت معتبر صادره از ناجا، دفترچه پناهندگی معتبر صادره از نیروی انتظامی ایران، کارت هویت ویژه اتباع خارجی، برگ تردد خروجی مدت‌دار، کارت آمایش و کارت ویژه حمایت تحصیلی برای اتباع خارجی می شود می توانند برای ثبت‌نام به مدارس دولتی یا غیردولتی مراجعه کنند و ادامه تحصیل دهند. وی ادامه داد: ثبت‌نام آن دسته از کودکان اتباع خارجی که دارای مدارک قانونی هستند، در دوره پیش‌دبستانی نیز برابر ضوابط آموزشی بلامانع است.

 

اطلاع‌رسانی در وبلاگ: 1396/3/25

منبع:خبرگزاری فارس (دسترسی در 1396/3/25)

(0 لایک)
نظرات (1)
30 خرداد 1396 ساعت 14:46
باسلام .ممنون مفید بود.اگر اطلاعات جامع تری هم در مورد اتباع افغانه داشتید بازم بذارید چون واقعآ چندین دانش آموز افغانه مادر ایرانی دارم که بعضی از آنها بدون مدرک هسبند وپدرشان هم فوت نموده
امتیاز: 0 0
پاسخ:
خواهش می‌کنم. اگر خبر یا اطلاعیه دیگری به دستم رسید، منتشر خواهم کرد.
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد
 

جدیـدترین یادداشـت‌ها
لینک‌های مرتبط با افغانستانی‌ها